top of page

YACEP
dodatočné vzdelávanie Yoga Alliance

YACEP vzdelávanie (Yoga Alliance continuing education provider) je špecializované vzdelávanie Yoga Alliance zamerané na konkrétnu tému z jedného z piatich okruhov vzdelávania Yoga Alliance. Ide o 30 h certifikované kurzy, ktoré si môžeš pripočítať k svojmu RYT. Ak máš svoj RYT profil a želáš si zdokonaliť sa v konkrétnej téme, tieto kurzy sú určené presne pre teba. Prihlás sa na odber noviniek a dostaň info o nadchádzajúcich kurzoch, workshopoch, školeniach a podujatiach medzi prvými

Certifikovaný kurz "Dych v joge"

Termíny budú zverejnené čoskoro

cena kurzu je 400,-€

Základom každej jogy podľa védických textov je práve dych. Dych ako nástroj kontroly prány, mysle, no z fyzického pohľadu aj ako zložitý funkčný nástroj - základ hlbokého stabilizačného systému, ktorý je naviazaný na špecifickú súhru svalov počnúc bránicou až po svaly panvového dna. 

Aký je rozdiel medzi západným poznaním (ako správne dýchať) a východným poznaním (práca s bandhami a nástroj na kontrolu toku prány). 

Pozrieme sa, čo hovoria o dychu Yoga Sutry, Hatha Yoga Pradipika, ale aj moderné anatomické knihy a poznanie. 

Dych je základ jogovej praxe a je podstatné ho pochopiť v jemnosti a súhre. 

Ukážeme si mnoho cvičení aj mimo jogy, ktoré nám pomôžu pochopiť svaly panvového dna, dychovú vlnu, od čoho sa následne naučíme pracovať s predklonovými aj záklonovými pozíciami. Bez kvalitného dychu tieto nie sú vykonávané bezpečne, a preto kurz zameraný na dych je jedinčenou príležitosťou, ako ho pochopíte vo svojej praxi a ak ste učiteľ, ako budete vedieť informácie odovzdávať ďalej.

Každý zúčastnený dostane na kurze vypracovaný manuál / učebnicu plnú konkrétnych cvičení a odkazov na materiály.

Po skončení kurzu dostane každý zúčastnený certifikát Yoga Alliance 30 h, ktorý si môže pripočítať k svojmu RYT 

ALEBO MAILOM NA INFO@FYZYO.COM

do predmetu a správy uveďte kurz, na ktorý sa prihlasujete

po registrácii ti bude obratom zaslaná faktúra 

úhradou súhlasíš s VOP 

bottom of page