top of page
CERTIFIKOVANÝ KURZ YOGA ALLIANCE - Dych v joge

so 22. 7.

|

Bratislava

CERTIFIKOVANÝ KURZ YOGA ALLIANCE - Dych v joge

Nauč sa viac o dychu z pohľadu anatómie a z pohľadu jogových textov. Vyskúšaj si praktické cviky, ukážky a testy. Na kurz sa naučíš pochopiť dych a pránu, techniku pránajámy, bandhy a mnoho iného. Investovaný čas sa ti vráti v podobe praktických schopností a zmení tvoju jogovú prax k lepšiemu.

Čas a miesto

Posledný dostupný termín

22. 7., 8:00 – 16:00

Bratislava, Bratislava, Slovensko

O podujatí

Základom každej jogy podľa jogových textov je práve dych. Dych ako nástroj kontroly prány, mysle, no z fyzického pohľadu aj ako zložitý funkčný nástroj - základ hlbokého stabilizačného systému, ktorý je naviazaný na špecifickú súhru svalov počnúc bránicou až po svaly panvového dna.

Aký je rozdiel medzi západným poznaním (ako správne dýchať) a východným poznaním (práca s bandhami, pránajáma ako nástroj na kontrolu toku prány).

Pozrieme sa, čo hovoria o dychu Yoga Sutry, Hatha Yoga Pradipika, ale aj moderné anatomické knihy a poznanie.

Dych je základ jogovej praxe a je podstatné ho pochopiť v jemnosti a súhre.

Ukážeme si mnoho cvičení aj mimo jogy, ktoré nám pomôžu pochopiť svaly panvového dna, dychovú vlnu, hlboký stabilizačný systém (core), od čoho sa následne naučíme pracovať s predklonovými aj záklonovými pozíciami a hlavne vinyasou. Bez kvalitného dychu tieto nie sú vykonávané bezpečne, a preto kurz zameraný na dych je jedinečnou príležitosťou, ako ho pochopiť vo svojej praxi. 

Kurz slúži na obohatenie súkromnej praxe, účastník nezíska certifikáciu na výuku ale certifikát o absolvovaní vzdelávania YACEP akreditovanej školy jogy FYZ:YO.

Na kurze sa naučíme:

  • anatómiu respiračnej sústavy, jej funkciu a vplyv na postúru človeka;
  • nesprávne návyky a ako sa ich odnaučiť (sedavé zamestnannie apod.);
  • vyšetrenia HSS a cviky na jeho posilnenie  - u každého účastníka;
  • dych v joge z pohľadu véd v náväznosti na fyzickú prax jogy;
  • pránajámu
  • bandhy
  • množstvo praktických a teoretických možností zhrnutých v mnou pripravenej učebnici s informáciami načerpanými z viac ako 20 zdrojov + odkazy na tieto zdroje.

Po absolvovaní kurzu bude účastníkovi vydaný certifikát v rozsahu 30 h medzinárodnej Yoga Alliance pod vedením školy jogy FYZ:YO (RYS200) a Ladislava Vargu (e-RYT500, YACEP)

kurz sa bude konať nasledujúce víkendy: 

22. - 23. 7. 2023 (8 - 16 h) 

29. - 30. 7. 2023 (8 - 15 h) 

Cena kurzu je 450,- € 

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page