Acerca de

IMG-9667_edited.jpg

Súkromné hodiny

Súkromné hodiny Aštánga jogy sú vhodné pre všetkých tých, ktorí majú záujem učiť sa toto umenie a hľadajú disciplínu, prácu na sebe a seba rozvoj. Aštánga joga je výukový sylabus najvhodnejší na učenie, pretože je logicky stanovený, pochopiteľný a ucelený. Je to systém Hatha jogy, ktorého úlohou je prísť k rozvoju prostredníctvom fyzickej praxe.

Hodiny prebiehajú vždy v termínoch podľa vzájomnej dohody. Nedá sa na ne prihlásiť v rozvrhu. Je nutná dohoda vopred. Na to, aby ste s Aštángou začali, nemusíte ovládať nič predtým, dokonca nemusíte mať znalosť ani z iných druhov jogy. Taktiež sa nemusíte báť ani toho, ak ste podľa vášho názoru neohybní, alebo pohybovo menej zdatní. Aštánga joga sa dá vždy prispôsobiť možnostiam, v čom využívam aj poznatky jogovej terapie a fyzioterapie. Výuka prebieha vždy vzhľadom na vaše možnosti a schopnosti. Jogu používam viac terapeuticky ako len cvičenie. Prax však bude na vás samých.

Taktiež je možnosť súkromných hodín využiť aj v prípade, ak máte svoju Aštángovú prax ale chcete iba konzultáciu alebo vylepšenie, prípadne zameranie sa na nejaký problém či progres.

Hodiny sa v prípade začiatočníkov začínajú výukou Pozdravov Slnku, filozofie, histórie a starých textov, aby ste aj vedeli, čo robíte, a prečo. Avšak tempo sa volí individuálne, podľa vašich možností a schopností. Na hodinách odovzdávam návod, ktorý je však nutné praktizovať doma, aj vo voľnom čase, osamote. Preto, každého progres je veľmi individuálny a nedá sa stanoviť presný počet hodín na zvládnutie tej, či onej série. Preto je to spôsob výuky vhodný pre tých, ktorí hľadajú prácu na sebe a disciplínu. Avšak nútiť nikoho nemôžeme. Uznávame podmienky tak, ako aj sám Srí K. Pattabhi Jois - napredujete a ste posunutí ďalej iba vtedy, ak:

- si pamätáte výuku z predošlých hodín (nemyslí sa tým "dokonalé" zvládnutie fyzického aspektu ásan, také ani neexistuje) a;

-vládzete.  V opačnom prípade sa na hodine venujeme teórii a opakovaniu. 

Jedno je podmienené druhým a hlavne vašou vlastnou praxou. Ďalšie podmienky sú: 

- hodina min. 2x týždenne (ak mi to čas nedovolí, tak aspoň 1x);

- odhlásenie sa z hodiny do 12 h pred jej uskutočnením sa počíta ako hodina absolvovaná;

- ostatné podmienky v našich VOP 

Nebojte sa však, prax je v pohode zvládnuteľná pre kohokoľvek, pretože ju nastavujeme vašej individualite.

cena súkromných hodín: 

1 lekcia - 50,- € ( 50 - 80 min)

5 lekcií - 220,- € /Platnosť max. 30 dní/

10 lekcií - 400,- € /platnosť max. 2 mesiace/

6 mesačný balík - 1000,- €

v prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky alebo prostredníctvom kontaktného formulára. Všetko nájdete v sekcii KONTAKT

Teším sa na spoluprácu :) 

Laci