17901051238994150_edited.jpg

Vitaj na stránke
FYZ:YO

It’s Time for Ashtanga Yoga

 
WhatsApp Image 2021-11-30 at 16.06.44.jpeg

DARČEKOVÝ POUKAZ

Daruj jogu pod stromček alebo k sviatku

  1. vyber si, čo chceš podarovať. Môže sa jednať napr. o súkromnú hodinu alebo ich ľubovoľný počet, kurz alebo konkrétnu hodnotu poukazu. Výber je iba na teba. Nakombinuj si, čo chceš podarovať. Ak nevieš čo, nazri na stránky HODINY , EVENTS , CERTIFIKÁCIA  a inšpiruj sa :) 

  2. kontaktuj ma e-mailom alebo cez kontaktný formulár

         alebo na tel. číslo a doladíme detaily ;-)

Následne ti poukážku odovzdám v štýlovej obálke alebo zašlem poštou

kamkoľvek aj do ČR. 

Podmienky:

poukaz je platný do 31.3.2022, je vystavený na konkrétne meno a je neprenosný na iné osoby. Hodnotu poukazu nevyčerpanú do konca 31.3.2022 nie je možné nahradiť. 

 
Logo2in1__edited.jpg

O MNE

Vitaj na mojej stránke FYZYO. Moje meno je Laci a Aštánga joge (jej pôvodnému prístupu) sa venujem od roku 2014. Od roku 2015 pôsobím v štúdiu PRAKRITI, v malej sále Yoga Temple. Počas siedmych rokov praxe som vyštudoval Anjelsku univerzitu a stretol sa s učiteľmi ako Nancy Gilgoff, Manju P. Jois alebo David Williams. Mojim učiteľom, ktorý ma priviedol k joge, je Jaro Pávek. Zároveň som študentom fyzioterapie na FZV UCM, kde moju diplomovú prácu zameriam práve na terapeutické účinky Aštánga jogy. 

Tradičný prístup k výuke Aštánga jógy je vhodný pre tých, ktorí sa chcú jogu učiť. Tých, ktorí hľadajú disciplínu, sú vytrvalí a odhodlaní. Aštánga joga sa neprecvičuje. Ide o systematický spôsob výukového sylabu navrhnutý tak, aby bol zvládnuteľný pre kohokoľvek, kto o jogu prejaví záujem. 

Na mojich hodinách a kurzoch sa snažím ašpirantov a učiteľov naučiť vnímať prax alebo učenie tak, aby rozumeli čo robia/učia a prečo.  Bohužiaľ, dnes sa joga učí ako obyčajný telocvik, ktorého výsledkom je snaha praktikantov dosahovať pozície čo najrýchlejšie, silovo, bez príslušnej techniky, čo často vedie k zraneniam. Mojim zámerom je učiť jogu tak, aby sa študent naučil s ňou narábať a učiteľ vedel odovzdávať informácie ďalej korektne, vzhľadom na individualitu študenta. Aštánga joga môže byť veľmi  náročná, dynamická a ťažká, no rovnako tak môže byť jemná, pomalá a upokojujúca. Učím ju vždy s ohľadom na prednosti, fyzické a psychické možnosti klientov tak, aby terapeuticky pomáhala. Vďaka štúdiu fyzioterapie na FZV vnímam jogovú prax aj ako vynikajúcu a kvalitnú diagnostiku.

Pôsobením v škole jogy  medzinárodnej Yoga Alliance sa venujem aj školeniu učiteľov, inštruktorov ako aj samotných žiakov. Správna technika dychu, prvá a druhá séria Aštánga jogy, technika predklonových, záklonových a rotačných pozícií, spôsob a technika vinyasy, práca s ťažiskom, práca svalov a nervovej sústavy a mnoho mnoho iného, to všetko aj z pohľadu véd a jogových textov ako aj fyzioterapie. Viac sa dozvieš práve na mojich kurzoch a školeniach.

Joga je o nahliadnutí do svojho vnútra prostredníctvom fyzického pohybu - HATHA jogy. Iba to je dôležité. Jej praxou dosiahenem Rádža jogu a teda okrem iného aj pochopenie.  

V prípade záujmu o spoluprácu ma neváhaj kontaktovať. Budem sa na teba tešiť :) 

 

Registrační formulář

Děkujeme za odeslání!

 
 
 

Páči sa mi Laciho prístup. Je autentický a ľudský. Trpezlivo vysvetlí všetko aj 5x, čím dáva najavo, že mu záleží a že je na rovnakej úrovni, ako vy. Pred každou hodinou schová ego do vačku. Nezavalí vás stovkami neznámych výrazov a aj napriek tomu máte pocit, že ste sa naučili niečo nové. Minimálne o sebe zistíte toho viac. Jeho jóga predstavuje prirodzenú, ale zároveň nenápadnú sondu do vlastného vnútra tak, že si ju sotva všimnete. Rozdiel pred a po je zreteľný.

Adela

KONTAKT

štúdio PRAKRITI
areál Matador, Údernícka 11, 851 01  Bratislava

+421944420404

Děkujeme za odeslání!

 

PARTNERI

 
WhatsApp Image 2021-06-23 at 13.47.02.jp

BALANCE BY NIKI

štúdio jógy Rovinka